Aktualności, strona 12 z 15

Tak pachną i smakują Święta - KGW Blizanówek

Utworzono: 20.12.2022

Przedświąteczny czas kojarzy się z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków oraz wspólnym kolędowaniem. Również u Nas nie mogło tego zabraknąć. W dniu dzisiejszym, 20 grudnia 2022 r., nasze przedszkolaki poczuły magię Świąt, dekorując swoje wypieki. A wszystko to dzięki uprzejmości Pań z KGW Blizanówek.

Muzyczna wigilia z przesłaniem

Utworzono: 19.12.2022

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią do kalendarza imprez gminnych powróciła wigilia bożonarodzeniowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Blizanowie.

Zapobiegajmy Pożarom!

Utworzono: 19.12.2022

Gratulujemy uczniom kl. IV - Michałowi Furmaniakowi i Kacprowi Łagoniowi. Chłopcy, będąc jeszcze w klasie trzeciej, wykonali prace plastyczne na temat "Zapobiegajmy Pożarom", które zwyciężyły w etapie gminnym i zakwalifikowane zostały do finału.

Sukces Mai Radajak

Utworzono: 16.12.2022

Sukces Mai Radajak, uczennicy kl.II. Jej praca plastyczna na temat: "Moja droga do szkoły - bezpiecznie na rowerze i hulajnodze" została wyróżniona i zamieszczona w kalendarzu na rok 2023.

Dyplomy uznania - Alfik Humanistyczny

Utworzono: 16.02.2023

7 grudnia 2022r. odbyła się XXVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Ogółem startowało w niej 7,8 tys. uczestników z całego kraju, w tym dwoje uczniów naszej szkoły,  którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Utworzono: 05.12.2022

W poniedziałek, 5 grudnia, naszą placówkę odwiedziła pani pielęgniarka, mama dwojga przedszkolaków i pracownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Blizanowie z Filią w Jastrzębnikach. Pani Agnieszka przybliżyła dzieciom istotę pierwszej pomocy przedmedycznej.

Święty Mikołaj z Laponii

Utworzono: 04.12.2022

4 grudnia w ZS w Jankowie Pierwszym odbyło się spotkanie przedszkolaków i uczniów klas I-III szkół z terenu gminy Blizanów z Prawdziwym Św. Mikołajem z Laponii.

Z wizytą u Mikołaja

Utworzono: 30.11.2022

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 30 listopadas 2022 r.,dzieci z grupy Biedronki, Motylki i Pszczółki wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Skansen Bicz Family Resort & Spa w Starym Mieście, który w okresie przedświątecznym przemienia się w Wioskę Świętego Mikołaja. Kolorowe dekoracje, tysiące migających światełek i zapach pieczonych pierników pomogły dzieciom poczuć aurę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz przybliżyć związane z nimi tradycje.

Dzień Życzliwości

Utworzono: 25.11.2022

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Głównym celem tego Dnia było zachęcanie do czynienia dobrych uczynków oraz promowanie życzliwych postaw.

Bliżej pieska

Utworzono: 31.10.2022

Przez cały październik w naszej placówce zbierana była karma dla kaliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.