Inclusive learning for students

Integracja – to ma znaczenie!

Pięć szkół z pięciu krajów (Kingsmoor Academy w Harlow, Essex, Wielka Brytania; 3rd Primary School of Chios, Grecja; Istituto Comprensivo n.2 w Ortona, Włochy; Szkoła Podstawowa im. Romulada Traugutta w Blizanowie, Polska i Cağdaş Yaşam Türkan Tutumluer w Istabul, Turcja) we wrześniu 2017 roku zostało partnerami projektu Erasmus+ pt. Nauczanie włączające, który koncentruje się na problemie wykluczenia społecznego (w zakresie braków podstawowych umiejętności). Realizacja projektu potrwa dwa lata. Aby osiągnąć cel, jakim jest inkluzja, szkoły będą wdrażać nowe strategie i metody nauczania kooperacyjnego i włączającego w szkołach i podczas zajęć w czasie wolnym. Celem projektu jest:

-    zapobieganie wykluczeniu społecznemu,

-    unikanie niepowodzeń szkolnych,

-  promowanie włączania uczniów, bez względu na pochodzenie, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w proces edukacyjny, integrowanie ze społeczeństwem,

-  wyposażanie uczniów w wiedzę i umiejętności,

-  tworzenie atrakcyjnego środowiska dla dzieci sprzyjającego uczeniu się i wspomagającego rozwój emocjonalny,

- dzielenie się dobrymi praktykami,

- stosowanie innowacyjnych metod i strategii nauczania;

- podniesienie poziomu posługiwania się językiem angielskim;

- rozwiajanie umiejętności informatycznych,

- rozpoznawanie różnych kultur.

Pierwsza mobilność w Anglii za nami!

Utworzono: 30.12.2017

W dniach 30.11.- 03.12.2017r. Dyrektor szkoły Ireneusz Pietrzak i dwie nauczycielki języka angielskiego Pani Katarzyna Nowak i Pani Agnieszka Węclewska uczestniczyli w międzynarodowym spotkaniu organizacyjnym dotyczącym realizacji projektu unijnego pt. „Inclusive Learning for Students” w ramach międzynarodowego programu Erasmus plus