Aktualności, strona 11 z 15

Bale w karnawale

Utworzono: 27.01.2023

W piątkowe przedpołudnie, 27 stycznia, sala przedszkolna zamieniła się w salę balową, a dzieci przeobraziły się w różnorodne postaci. Wszystko to za sprawą karnawałowej imprezy dla najmłodszych.

Karnawałowe szaleństwo

Utworzono: 27.01.2023

W karnawale same bale. Fotorelacja z balu dla kl. I - III i IV - VIII w szkole podstawowej.

Utworzono: 25.01.2023

Dzieci z klasy pierwszej i drugiej gościły w szkole swoich ukochanych dziadków. Na tę okazję własnoręcznie wykonały upominki oraz przygotowały wierszyki i piosenki.

Prezenty dla babci i dziadka

Utworzono: 20.01.2023

Prezenty, już tradycyjnie, stały się motywem przewodnim obchodów Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu. Dzieci z grup Biedronki, Motylki i Pszczółki przygotowały dla swoich ukochanych babć i dziadków niespodzianki. I choć babcie i dziadkowie bywają różni - jedni noszą okulary, długie suknie i chodzą o lasce, a inni są aktywni zawodowo i towarzysko, nie jest im obcy laptop czy dotykowy telefon komórkowy i wolne weekendy spędzają w SPA, to jest jedna rzecz, która łączy wszystkie babcie i wszystkich dziadków - to młodość ducha.

Pamiętali o 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

Utworzono: 23.01.2023

Dzień po 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego młodzież z klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Blizanowie pod opieką Ireny Tomczyk – nauczycielki historii uczciła pamięć uczestnika tych walk na ziemi kaliskiej, który zmarł w Jarantowie-Kolonii i najprawdopodobniej został pochowany w lesie w Piskorach.

Księga dżungli

Utworzono: 20.01.2023

20 stycznia, średniaki i starszaki wybrały się na spektakl teatralny pt. Księga dżungli, oparty na dziele angielskiego pisarza i noblisty, Po raz kolejny dzieci miały okazję zostać nie tylko aktorem, ale i widzem.

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Utworzono: 12.01.2023

Uczennice klasy ll i lll wyśpiewały nagrody na l Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

CodyRoby - "zerówka" laureatem konkursu

Utworzono: 19.01.2023

Pszczoły, najstarsza grupa uczęszczająca do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Blizanowie Drugim, znalazła się w gronie laureatów konkursu CodeWeek 1000 pierwszych organizatorów, zrealizowanego w ramach tegorocznej, jubileuszowej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania.Zwycięzcy otrzymali pakiety 10 gier CodyRoby.

Dobro tu i tam

Utworzono: 15.12.2022

Grudzień to miesiąc, w którym chętniej angażujemy się w pomoc innym, dlatego też przedszkolaki wzięły udział w projekcie edukacyjnym Dobro tu i tam. Dzięki wszystkim podjętym działaniom dzieci nauczyły się, że nie tylko miło jest dostawać, lecz również obdarowywać innych, a także tego, że dobro wraca. Mamy nadzieję, że budowanie empatii wobec innych, w dorosłym życiu zaowocuje ze zdwojoną siłą.

Utworzono: 22.12.2022

22 grudnia 2022 r., tuż przed Świętami, kolejne maluchy zostały włączone w poczet przedszkolnej społeczności.