Aktualności, strona 14 z 15

Utworzono: 14.10.2022

Dnia 13 października 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Uczniowie klasy IV pod okiem wychowawczyni Ireny Tomczyk zaprezentowali wesoły występ artystyczny.

Raz, dwa, trzy! Kodujesz Ty! Code Week

Utworzono: 21.10.2022

W bieżącym roku szkolnym EU Code Week po raz drugi został zorganizowany w najstarszej grupie przedszkolaków. Tym razem siły połączyły bibliotekarka, Róża Pomiecińska, pracownik Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu oraz wychowawca zerówki, Ewelina Orpel.

Dzwonnik z Notre Dame

Utworzono: 17.10.2022

W poniedziałkowe przedpołudnie, 17 października, blizanowskie przedszkolaki wybrały się na spektakl muzyczny "Dzwonnik z Notre Dame". Musicalowe przedstawienie, którego pokaz odbył się w auli WPA UAM w Kaliszu, jednocześnie ucząc - bawiło, a bawiąc - uczyło. Historia Quasimodo, cełe życie chowającego się przed światem, przyciągnęła uwagę młodej publiczności.

Wizyta u kaliskich strażaków

Utworzono: 07.10.2022

4 października 2022 r. uczniowie klasy 5 mieli okazję zobaczyć siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Wizyta ta i spotkanie ze strażakami było niezwykle pouczające, pełne wiedzy o bezpieczeństwie w życiu codziennym i prawidłowych zachowaniach w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Jak rosną pomidory...

Utworzono: 16.09.2022

W połowie września dwie grupy - maluchy i średniaki - wybrały się do pobliskiego gospodarstwa ogrodniczego, by zapoznać się z uprawą pomidorów. Dzieci miło spedziły czas, ucząc się przy tym wielu ciekawych rzeczy.

Przedszkole Drugim Domem

Utworzono: 20.09.2022

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka. Co roku, w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień. Święto to ma na celu podkreślenie wagi edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Już mamy jesień

Utworzono: 28.09.2022

Przedszkolaki z grup Biedronki, Motylki i Pszczółki postanowiły sprawdzić, czy jesień przyszła już do nas na dobre. W tym celu wybrał się na wycieczkę do Gołuchowa.

Przyjaciel (Nie)Potrzebnej Książki

Utworzono: 29.09.2022

Przedszkolaki z Blizanowa wzięły udział w edukacyjnym przedsięwzięciu czytelniczym, dzieląc się tym samym książkami z innymi.

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Utworzono: 03.10.2022

Międzynarodowy Dzień Muzyki uświetniło spotkanie z Orkiestrą Dętą OSP Blizanów.

Sierżant Pyrek

Utworzono: 03.10.2022

Przedszkole w Blizanowie Drugim odwiedzil Sierżant Pyrek, maskotka policji województwa wielkopolskiego.