Aktualności, strona 13 z 15

Bliżejprzedszkolna strefa kibica

Utworzono: 20.11.2022

Z okazji XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej najstarsza grupa przedszkolaków wzięła udział w projekcie edukacyjnym, zainicjowanym przez miesięcznik "Bliżej Przedszkola". Celem przedsięwzięcia było nie tylko promowanie zdrowego stylu życia poprzez zainteresowanie dzieci sportem, lecz również nagranie teledysku do stworzonej na potrzeby akcji piosenki.

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci - Dzień Pluszowego Misia

Utworzono: 25.11.2022

25 listopada swoje święto obchodził Pluszowy Miś. Tegoroczne obchody w przedszkolu uświetniła wizyta Pań: Pauliny Wróblewskiej oraz Krystyny Gronowskiej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, które to przeczytały dzieciom wiele ciekawych utworów na temat misiowych bohaterów, które niosły za sobą głębsze przesłania.

Święto Misia w naszej szkole

Utworzono: 25.11.2022

W klasie I dzieci projektowały zimowe ubranka dla swoich misiów,  a w klasach II i III opisywały  i rysowały swoich milusińskich.

Lekcja biologii z googlami3D

Utworzono: 25.11.2022

Dziś 25 listopada 2022r. uczniowie klasy VIIIA mieli okazję przenieść się w meandry ewolucjonizmu z googlami 3D.

Uczniowie z Blizanowa zwycięzcami Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolski

Utworzono: 17.11.2022

16 listopada w Sali Ziemi w Poznań Congress Center podczas finałowej gali IV edycji projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Blizanowie Drugim odebrała nagrody.

104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Utworzono: 11.11.2022

10 listopada obchodziliśmy w naszej placówce kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu cała społeczność szkolno-przedszkolna, przystąpiła po raz kolejny do akcji „Szkoła do hymnu”. Równo o 11.11 uczniowie odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Narodowego.

Turniej piłki siatkowej

Utworzono: 12.11.2022

Jednym ze stałych już elementów upamiętniania odzyskania niepodległości przez Polskę jest turniej dla uczniów klas VI i młodszych odbywający się co roku w szkole w Blizanowie. Tegoroczny turniej, organizowany przez Szkołę Podstawową w Blizanowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie, rozegrany został 15 listopada. W tym roku w turnieju udział wzięło 5 drużyn- trzy z terenu gminy Blizanów i dwie z powiatu kaliskiego.

Andrzejkowo w planetarium

Utworzono: 16.11.2022

Mobilne planetarium zawtało do przedszkola w Blizanowie z okazji przypadających pod koniec listopada Andrzejek, choć wcześniej niż mają one miejsce w kalendarzu. Tradycyjne Andrzejki bowiem to wróżby, które zaspokajają ciekawość, co na nasz temat mówią gwiazdy. W tym roku jednak nie pytaliśmy ich o przyszłość, lecz wybraliśmy się w podróż dookoła Wszechświata, by Andrzejki spędzić w sposób inny, niż zwykle - uczyć się, jednocześnie świetnie się bawiąc.

Gminny Konkurs Recytatorski „Barwy jesieni” dla przedszkolaków

Utworzono: 08.11.2022

Dwadzieścioro przedszkolaków w wieku od trzech do sześciu lat zaprezentowało swoje umiejętności podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Barwy jesieni".

Dyń, dyń, dyń - święto dyń!

Utworzono: 28.10.2022

Dynia dojrzała, jest wielka, okazała.

Związana z przemijaniem, jesieni odkrywaniem.

To rekompensata za utratę letniego słońca,

dlatego taka piękna, pomarańczowa i gorąca.

Dlatego też w piątek, 28 października, dzieci obchodziły w przedszkolu święto tego pomarańczowego warzywa.