Aktualności, strona 7 z 15

Mała książka - wielki człowiek

Utworzono: 30.05.2023

Sześcioro dzieci z naszego przedszkola oraz dwie uczennice ze szkoły podstawowej to osoby, które wzięły udział w dzisiejszym spotkaniu podsumowującym Gminny Konkurs Plastyczny dla uczestników projektu "Mała książka - wielki człowiek". Wręczenie nagród z udziałem Wójta Gminy Blizanów, Sławomira Musioła, odbyło się we wtorek, 30 maja 2023 r., w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Przygoda z lutowaniem

Utworzono: 25.05.2023

W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klas ósmych stawiali pierwsze kroki z zakresu lutowaniu miękkiego. Na zajęciach poznali niezbędną wiedzę z zakresu obsługi stacji lutowniczej.

Zerówka Przyjaciółmi Zippiego

Utworzono: 25.05.2023

W czwartek, 25 maja, nastąpiła koronacja najstarszej grupy przedszkolnej na Przyjaciół Zippiego. Wydarzenie to stanowiło zwieńczenie programu realizowanego w Pszczołach.

Drzwi otwarte

Utworzono: 16.05.2023

Zapraszamy na drzwi otwarte dzieci rozpoczynające zabawę w naszym przedszkolu oraz uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2023/2024, które odbędą się 1 czerwca 2023 r.

Konkurs Ortograficzny w Piotrowie

Utworzono: 18.05.2023

W poniedziałek 08.05 w Zespole Szkół w Piotrowie odbył się Konkurs Ortograficzny. W rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii udział wzięli uczniowie klas II i III ze szkół z terenu gminy Blizanów.

Sześć pierwszych miejsc w powiatowym trójboju lekkoatletycznym

Utworzono: 18.05.2023

Nie lada wyczynu dokonali uczniowie naszej szkoły. Na powiatowym trójboju lekkoatletycznym w Stawiszynie, uczniowie klas czwartych wrócili ze świetnymi rezultatami indywidualnymi i drużynowymi.

Sukcesy w siatkówce plażowej

Utworzono: 18.05.2023

Po wywalczeniu awansów poprzez zajęcie drugich miejsc w zawodach gminnych, reprezentanci naszej szkoły walczyli w ramach mistrzostw powiatu kaliskiego. Chłopcy zostali mistrzami powiatu w siatkówce plażowej! Dziewczęta i druga drużyna chłopców z brązowymi medalami!

Gminne Biegi Przełajowe "Piskory 2023"

Utworzono: 18.05.2023

Biegi, które wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Blizanowie organizowała nasza szkoła, odbyły się w miniony piątek 12 maja, w Ośrodku Agroturystycznym w Piskorach.

Spotkanie z leśnikiem

Utworzono: 11.05.2023

W klasie IV na lekcji przyrody gościliśmy leśnika Pana Pawła Krzyżostanka, była to niezwykła lekcja pełna ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach.

Tacy strażacy, to są strażacy

Utworzono: 05.05.2023

W piątek, 5 maja, dzieci z przedszkola wybrały się na spacer, by odwiedzić znajomych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Blizanowie. Dzień po wspomnieniu Świętego Floriana, patrona wykonawców zawodów związanych z ogniem, BiedronkiMotyle Pszczoły udały się do nich, by złożyć życzenia i podarować strażakom wykonane wraz z rodzicami lub wychowawcami piękne prace plastyczne.