Aktualności, strona 4 z 15

Dzień Edukacji Narodowej. Pasowanie na ucznia

Utworzono: 16.10.2023

Poniedziałek, 16 października, minął w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Blizanowie Drugim bardzo uroczyście. Przedpołudnie zintegrowało całą społeczność naszej placówki oraz gości specjalnych, Kierownik Wydziału Oświaty, Joannę Włodarczyk i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, Paulinę Wróblewską, na sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić Dzień Edukacji Narodowej, połączony w tym roku z upamiętnieniem powstania Komisji Edukacji Narodowej - instytucji, która powołana została do życia z inicjatywy króla Augusta Poniatowskiego uchwałą sejmu rozbiorowego z 14 października 1773 roku. Z okazji święta wszystkich pracowników oświaty, odbyła się uroczysta gala Superbelfry 2023. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci również tegorocznym pierwszoklasistom. To oni bowiem, podczas uroczystego pasowania, przyjęci zostali w poczet pełnoprawnych uczniów szkoły podstawowowej. Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości.

Gratulacje Michał!

Utworzono: 16.10.2023

Serdecznie gratulujemy Michałowi Furmaniakowi, uczniowi klasy V, znalezienia się w grupie wyróżnionych w konkursie List do taty organizowanym przez Senat RP.

Międzynarodowy Dzień Empatii

Utworzono: 02.10.2023

Poniedziałek, 2 października, upłynął uczniom klasy Ia w atmosferze uśmiechu, życzliwości, a także doskonalenia umiejętności rozumienia emocji innych. Wszystko to za sprawą przypadającego właśnie wówczas Międzynarodowego Dnia Empatii. Starsze klasy poruszyły natomiast temat empatii na warsztatach.

O psie, który jeździł koleją

Utworzono: 09.10.2023

Nowy tydzień rozpoczął się dla pierwszoklasistów filmowo. W poniedziałkowe przedpołudnie klasy Ia i Ib wybrały się bowiem do kina Helios w galerii Amber w Kaliszu, by wspólnie celebrować dzień chłopca. Do celów wyjazdu należało rówież kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez odbiór filmu (lektura szkolna, O psie, który jeździł koleją) i nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja uczestników oraz wspomaganie wychowawczej roli rodziny.

Czytamy z sercem – akcja edukacyjna dla dzieci i młodzieży

Utworzono: 02.10.2023

W piątek 29 września nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej o nazwie ,,Czytamy z Sercem”. Jest to wydarzenie łączące dwa obchodzone tego dnia święta: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Światowy Dzień Serca.

Czytać każdy może

Utworzono: 21.09.2023

Historię o Wandzie, która nie chciała Niemca, usłyszeli dzisiaj uczniowie klasy czwartej podczas lekcji języka polskiego, na którą zaproszona została dyrektor Gbp W Blizanowie, Paulina Wróblewska. Następnie Pani Paulina Wróblewska udała się do klasy Ia, w której przeczytała wiersz Józefa Czechowicza Jesień. Odczytania fragmentu tekstu podjęła się również jedna z pierwszoklasistek.

Bajkowóz w blizanowskiej bibliotece

Utworzono: 18.07.2023

18 lipca Bajkowóz dotarł do Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, gdzie z dziećmi z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Blizanowie Drugim bibliotekarki Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu Filii nr 5 w Kaliszu Monika Pawlak i Joanna Koralewska przeprowadziły zajęcia.

Niektórzy lubią poezję - nawet przedszkolaki

Utworzono: 30.06.2023

W pierwszym tygodniu wakacji absolwenci z grupy Pszczoły Publicznego Przedszkola Samorządowego w Blizanowie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Blizanowie w poszukiwaniu wakacyjnych lektur. Wizyta ta stała się inspiracją do wykonania kartek urodzinowych dla polskiej noblistki.

Zakończenie roku przedszkolnego - Biedronki i Motylki

Utworzono: 30.06.2023

23 czerwca grupa Biedronki, a 30 czerwca Motylki zakończyły kolejny rok zabawy i nauki w Publicznym Przedszkolu Samorządowym w Blizanowie Drugim.

Sztuka, natura, zabawa...

Utworzono: 25.06.2023

Sztuka, natura, zabawa - pod takim hasłem minęło sobotnie popołudnie blizanowskiej zerówce, grupie Pszczoły, która to wybrała się do pobliskiego centrum edukacyjnego ŻArtownia w Zbiersku. Zanim od września większość z nich rozpocznie nową przygodę ze szkołą, po raz ostatni jako przedszkolaki spotkały się grupą, by wspólnie spędzić czas na łonie natury