Aktualności, strona 3 z 15

Przedświąteczne serce dla innych, czyli drużyna marzeń z wizytą u tropicieli

Utworzono: 04.12.2023

Choć 4 grudnia imieniny obchodzi Barbara, u nas w szkole już Mikołajkowo. Wszystko to za sprawą zajęć koleżeńskich, zorganizowanych przez klasę Ia dla Pszczółek - najstarszej grupy przedszkolnej. Podczas wspólnego spotkania, którego tytuł brzmiał: Przedświąteczne serce dla innych, przedszkolaki wraz z pierwszoklasistami rozwiązywały świąteczne zadania: słuchały wiersza, odpowiadały na pytania do tekstu, śpiewały i tańczyły. Zwieńczeniem zajęć było wspólne ubieranie choinki

Już na wróżby przyszedł czas...

Utworzono: 30.11.2023

Siadaj tutaj pośród nas, już na wróżby przyszedł czas słowa te zachęcały uczniów klas I-III w czwartkowe przedpołudnie do podjęcia wspólnych działań. Oznaczało to, iż andrzejkowe zabawy czas zacząć.

Bomb(k)owa wycieczka

Utworzono: 23.11.2023

Choć do Bożego Narodzenia pozostał miesiąc, już dziś, 23 listopada, w naszej szkole poczuć można było przedświąteczną atmosferę. Wszystko to za sprawą bomb(k)owej wycieczki do Fabryki Bombek Lotos-Duo w Nowej Obrze, do której wybrali się najmłodsi uczniowie z klas Ia, Ib i II.

Utworzono: 16.11.2023

W czwartkowe przedpołudnie, 16 listopada 2023 r., szkolną bibliotekę odwiedziły postaci, m.in. z bajek, baśni i legend. Był Czerwony Kapturek, Arielka, Elza, a nawet Super Zings. Spod wspaniałych i pomysłowych przebrań, przygotowanych przez zaangażowanych rodziców, rozpoznać można było tegorocznych uczniów klasy Ia, którzy dzisiaj uroczyście pasowani zostali na czytelników biblioteki szkolnej. Do szkolnej biblioteki dzieci przybyły... karetą.

Szkoła Podstawowa w Blizanowie zwycięzcą Turnieju Niepodległości

Utworzono: 16.11.2023

15 listopada w naszej szkole odbył się coroczny Turniej Niepodległości, w którym biorą udział młodzi siatkarze i siatkarki z terenu gminy Blizanów i powiatu kaliskiego. W tym roku w turnieju brało udział 5 drużyn - oprócz gospodarzy również reprezentanci szkół z Jankowa Pierwszego, Rychnowa, Stawiszyna oraz Kokanina.

Nie ma dzieci, są ludzie

Utworzono: 14.11.2023

By zwiększyć świadomość pierwszoklasistów na ważny temat praw dziecka, we wtorkowe przedpołudnie dzieci spotkały się z prawnikiem, panią Patrycją Łakomiak, która w naszej szkole pełni funkcję przewodniczącego Rady Rodziców, a prywatnie jest mamą Wiktora, na co dzień ucznia klasy Ia.

Dla Niepodległej!

Utworzono: 11.11.2023

Wczorajsza uroczystość, przygotowana przez klasę V rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Akademia poświęcona była naszej Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania niepodległości, po 123 latach niewoli.

Działania Szkolnego Koła Caritas

Utworzono: 06.11.2023

W ostatnim dniu października 2023r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z klasy VIII wraz z opiekunem Panią Anetą Stanisławską wybrali się na cmentarz parafialny w Blizanowie, aby posprzątać pomnik Grobu Nieznanego Żołnierza oraz sąsiadujących grobów. Młodzież zapaliła znicz i pomodliła się za dusze pochowanych tam żołnierzy.

BohaterON. Włącz historię!

Utworzono: 19.10.2023

Uczniowie klas I-III wzięli udział w tegorocznej edycji akcji BohaterON w Twojej Szkole. Udział w projekcie nauczył dzieci, że patriotami może być każdy z nas w wielu różnych, codziennych sytuacjach, zarówno w czasie wojny, jak i w czasie pokoju.

Ozoboty - do roboty! Code Week 2023

Utworzono: 18.10.2023

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny udział wzięły, tym razem jako uczniowie, dzieci z klasy Ia (nauczyciel edukacji informatycznej, Ewelina Orpel), którzy, jako reprezentanci Polski, przyszli ubrani do szkoły na biało-czerwono oraz, po raz pierwszy, klasa Ib (nauczyciel edukacji informatycznej, Ireneusz Pietrzak). Po zeszłorocznej przygodzie z Photonem i Edisonem, tym razem przyszła kolej na Ozoboty.