Zielona noc w przedszkolu

Utworzono dnia 17.06.2023

Hurra, hurra! Dobranocka! Czeka nas zielona nocka!

My przedszkolaki przysięgamy tego wieczoru i nocy
być odpowiedzialni, prezentować pogodę ducha,
dobry humor i okrutną chęć zabawy.
Nie będziemy marudzili, narzekali, płakali
i pokażemy wszystkim, jacy jesteśmy wspaniali!
Hurra, hurra! Dobranocka! Czeka nas zielona nocka!

Tak brzmiały słowa przysięgi, którą złożyły dzielne Pszczoły, najstarsza grupa przedszkolna, która z piątku na sobotę, z 16 na 17 czerwca, spędziła szaloną noc w przedszkolu. Dzieci, punkt po punkcie, wykonywały poszczególne zadania, by w końcu móc zasnąć ze swoją ulubioną zabawką i, w dodatku, z dala od domu.

A atrakcji było co nie miara. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia, kiedy na dworze było jeszcze jasno, przedszkolaki rzucały balonami z wodą, bo przecież nawet w czasie deszczu, który przez chwilę się pojawił, dzieci się nie nudzą. Kiedy zrobiło się ciemno, przez teleskop obserwowały niebo. Podczas słuchania opowiadania Urszuli Piotrowskiej, które odczytane zostało w gwiazdach delikatnie dzwoniących z nieba z wykorzystaniem magicznej podłogi, dzieci dowiedziały się, kto nie śpi, oprócz nich. Następnie udały się do szkoły, by na drukarce 3D odtworzyć postać sowy, jednej z bohaterek opowiadania, która, podobnie, jak i one, nie zmrużyła w nocy oka, z którą każdy wykonał sobie zdjęcie na profesjonalnym, fotograficznym tle. Ekspresja plastyczna wyrażona została natomiast przez starszaki na funflorze, kiedy to stworzyły one nocną abstrakcję po to, by już za chwilę mogło powstać malownicze suche akwarium, które ozdabiało salę do samego rana. Nie zabrakło również piżama party oraz kina z popcornem. Pyszne jedzenie zapewnili natomiast swoim pociechom rodzice.

Zielona noc, spędzona poza domem, był to czas, kiedy tradycyjne formy pracy łączyły się z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, która daje młodym adeptom wiedzy możliwość zgłębiania jej w ciekawy i nietypowy sposób. Dzięki temu, wśród gwiazd, mogły one poznawać zarówno świat, jak i wszechświat.

Prócz magicznej podłogi, podczas realizacji przedsięwzięcia wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości, której to misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, angażującej uczniów oraz sprzyjającej odkrywaniu ich talentów, rozwijanie zainteresowań, a także budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM, wykorzystujących technologię poprzez działanie, eksperymentowanie i zabawę. Nie zabrakło zatem drukarki 3D, wysokiej jakości teleskopu, a podczas wykonywania zdjęć z wydrukowaną przestrzenną sową, tła Delux Studio.

Po spędzonej w przedszkolu nocy, dzieci obudził rześki poranek. Zjadły pyszne śniadanie i z uśmiechem na ustach udały się do swoich domów.

Ewelina Orpel

Utworzono: 17.06.2023