Wizyta w Hadze i Amsterdamie

Utworzono dnia 19.07.2022

How to get to...? Could you tell me where ist the bus stop? Can I buy a ticket on the train? Te i inne zwroty przyswojone w szkole na języku angielskim uczniowie mogli wykorzystać w praktyce podczas ostatniej już mobilności w ramach projektu Erasmus+ „Intercultural awerness by photography” odbywającej się od 11 do 18 lipca 2022 r. w Amsterdamie. 4 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem spotkało się z uczniami i nauczycielami ze szkół z Cypru, Rumunii i Włoch w stolicy Holandii aby przedstawić swoje pomysły na to, jak budować lepszą Europę. W międzynarodowych zespołach uczestniczyli w warsztatach i wykorzystywali zdobytą podczas tych warsztatów wiedzę, edytując zdjęcia i tworząc z nich kolaże. Odbyli wizyty w Muzeum fotografii (Huis Marseille Museum), Muzeum Van Gogha, Muzeum Mauritshuis z obrazami Vermeera i Rembrandta, Muzeum nauki Nemo, Muzeum Filmu (Eye Filmmuseum - Amsterdam).  Odwiedzili Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze, dyskutując o sprawiedliwości, pokoju, prawach człowieka i konfliktach których udało się uniknąć poprzez arbitraż. Zwiedzali Hagę i Amsterdam – to drugie miasto także z perspektywy łodzi prowadzonej przez kapitana bardzo dobrego w opowiadaniu historii. Mogli podziwiać piękne budowle i uwieczniać je na zdjęciach ze słynnych amsterdamskich kanałów. Erasmus+ to program dla uczniów, którzy przez jakiś czas mogą uczyć się za granicą, w innych realiach, przy pomocy innych narzędzi. Zdobyte kompetencje są zawsze widoczne i trwałe. Motto programu Erasmus+ brzmi: zmienianie życia, otwieranie umysłów. To prawda!

Utworzono: 10.09.2022