Witajcie w naszej bajce...

Utworzono dnia 31.01.2024

Witajcie w naszej bajce... Całkiem nowej bajce... Usłyszeli w środowe przedpołudnie uczniowie klas Ia, Ib, IV i VI, którzy, wraz z wychowawcami, wybrali się do kina Helios w Galerii Amber, by wspólnie obejrzeć projekcję filmu Akademia Pana Kleksa, w reżyserii Macieja Kawulskiego. Nowa wersja przeniesionej na duży ekran klasyki polskiej literatury stanowiła nie tyle jej uwspółcześnioną adaptację, ile prowadziła intertekstualny dialog z oryginałem, napisanym przez Jana Brzechwę w 1946 roku oraz muzycznym filmem fantasy z 1983 roku, w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. Główny wątek stanowiła historia nastoletniej Ady Niezgódki, która trafia do magicznej szkoły w świecie bajek. Akademią tą zarządzał ekscentryczny pan Kleks. Zdjęcia kręcone były w niedalekim Gołuchowie. Dla klasy IV była to pierwsza część obchodów setnej lekcji języka polskiego, a wszystkie klasy, przed rozpoczęciem projekcji, mogły obejrzeć Kino na temat, gdzie pokazano kulisy produkcji. Wszystkim uczniom do gustu bardzo przypadła nowa wersja filmu, stanowiąca połączenie Potterowskiego Hogwartu z Akademią Abrożego Kleksa, a pytanie o to, czy pojedziemy na kolejny film z Filipem - golarzem - w roli głównej, tylko to potwierdza.

Zatem:
Witajcie w naszej bajce
Gdzie nigdy nic na zawsze
Dopóki czas, nadziejo trwaj
Tu wszystko jest możliwe
Zwierzęta są szczęśliwe
Zatrzymaj świat póki jeszcze trwa!

E. Orpel, J. Dudkowiak, K. Nowak, M. Wódka

Utworzono: 31.01.2024