Uczennica klasy Ia wyróżniona w konkursie!

Utworzono dnia 15.12.2023

W piątek, 15 grudnia 2023 r., Iga Rosiak, uczennica klasy Ia, odebrała dyplom i nagrody rzeczowe, m.in. z rąk Kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, Elżbiety Wojtyła. Iga otrzymała wyróżnienie w etapie powiatowym konkursu Mój zębowy niezbędnik!, zorganizowanego w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego Mam zdrowe zęby!.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej w formacie A4 Mój zębowy niezbędnik przy użyciu dowolnej techniki płaskiej. Organizatorem konkursu była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Poznaniu, Oddział Higieny Dzieci, Młodzieży i Promocji Zdrowia. Partnerem konkursu było natomiast Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Celem projektu było ukształtowanie właściwych nawyków i popularyzacja zasad poprawnej higieny jamy ustnej wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym, poprzez: zwiększenie świadomości dzieci dotyczącej konieczności codziennej, systematycznej dbałości o zdrowie jamy ustnej i zębów, utrwalenie wiedzy dzieci na temat podstawowych zasad profilaktyki próchnicy, wyrobienie prawidłowych nawyków i umiejętności prozdrowotnych wśród dzieci, dotyczących właściwej higieny jamy ustnej.

Uczniowie klasy Ia złożyli Gościom świąteczne życzenia, wykonując piosenkę oraz recytując wiersz. Nie obyło się również bez wspólnego zdjęcia.
Idze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewelina Orpel

Utworzono: 17.12.2023