The Dot - Międzynarodowy Dzień Kropki

Utworzono dnia 15.09.2022

Do działania podczas Międzynarodowego Dnia Kropki przyłączyły się również przedszkolaki z grup Biedronki, Motylki i Pszczółki. Punktem wyjścia do rozważań stała się historia Vashti, bohaterki książki amerykańskiego pisarza i ilustratora pod tytułem The dot (Kropka). Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał bowiem dzieło, którego bohaterką była dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w wielu zabawach z kropką w tle - językowych, plastycznych, czy ruchowych. Dzięki swojemu działaniu, dzieci mogły między innymi wyzwolić swoją wyobraźnię i kreatywność. Pięcio- i sześciolatki obejrzały także filmową wersję książki (https://www.youtube.com/watch?v=rETI9cQxNgQ), a następnie obejrzały, w języku angielskim, wypowiedź autora publikacji The Dot, osłuchując się tym samym z językiem obcym. Dzięki temu udało im się uzyskać certyfikat podpisany przez samego autora zaświadczający, iż wzięły one udział w międzynarodowym przedsięwzięciu.

Po dzisiejszych zabawach w przedszkolu nie stawiamy jednak kropki. Ciąg dalszy nastąpi...

E. Orpel, J. Dudkowiak, M. Rybarczyk, N. Wróblewska

Utworzono: 02.10.2022