Szkoła Podstawowa w Blizanowie zwycięzcą Turnieju Niepodległości

Utworzono dnia 16.11.2023

15 listopada w naszej szkole odbył się coroczny Turniej Niepodległości, w którym biorą udział młodzi siatkarze i siatkarki z terenu gminy Blizanów i powiatu kaliskiego. W tym roku w turnieju brało udział 5 drużyn - oprócz gospodarzy również reprezentanci szkół z Jankowa Pierwszego, Rychnowa, Stawiszyna oraz Kokanina. Wszystkie zespoły zmierzyły się ze sobą systemem "każdy z każdym", sety grano do 21 punktów (do dwóch wygranych setów). Na każdego seta w meczu opiekunowie drużyn wystawiali inną "czwórkę" zawodników lub zawodniczek. 5-godzinne zmagania, podczas których rozegrano 10 meczów, obfitowały w mocne serwisy, ciekawe wymiany akcji. Widoczne było duże zaangażowanie wszystkich uczestników.

W tym roku bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. R. Traugutta, którzy odnieśli komplet 4 zwycięstw nie tracąc żadnego seta!

Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy dalszego sportowego rozwoju i zachęcamy do sportowego upamiętniania rocznicy odzyskania niepodległości również w kolejnych latach.

Klasyfikacja końcowa:

1. Blizanów

2. Stawiszyn

3. Janków Pierwszy

4. Kokanin

5. Rychnów

Organizatorami turnieju była Szkoła Podstawowa im. R. Traugutta w Blizanowie oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Utworzono: 23.11.2023