Przedświąteczne serce dla innych, czyli drużyna marzeń z wizytą u tropicieli

Utworzono dnia 04.12.2023

Choć 4 grudnia imieniny obchodzi Barbara, u nas w szkole już Mikołajkowo. Wszystko to za sprawą zajęć koleżeńskich, zorganizowanych przez klasę Ia dla Pszczółek - najstarszej grupy przedszkolnej. Podczas wspólnego spotkania, którego tytuł brzmiał: Przedświąteczne serce dla innych, przedszkolaki wraz z pierwszoklasistami rozwiązywały świąteczne zadania: słuchały wiersza, odpowiadały na pytania do tekstu, śpiewały i tańczyły. Zwieńczeniem zajęć było wspólne ubieranie choinki.

Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z bożonarodzeniowymi tradycjami, integrację zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli oraz wdrażanie sześciolatków do roli uczniów. Podsumowując zajęcia, dzieci stwierdziły, że bardzo im się podobały, a piękna choinka stoi już w klasie pierwszaków.

Rodzicom oraz Panu Adamowi Różańskiemu, leśniczemu z Brudzewa, bardzo dziękujemy za drzewko, które mogło zamienić się w mieniąca się choinkę. Po raz kolejny zajęcia pokazały, że razem możemy więcej. Dzielmy się zatem dobrem nie tylko od święta!

Ewelina Orpel

Utworzono: 17.12.2023