O psie, który jeździł koleją

Utworzono dnia 09.10.2023

Nowy tydzień rozpoczął się dla pierwszoklasistów filmowo. W poniedziałkowe przedpołudnie klasy Ia i Ib wybrały się bowiem do kina Helios w galerii Amber w Kaliszu, by wspólnie celebrować dzień chłopca. Do celów wyjazdu należało rówież kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez odbiór filmu (lektura szkolna, O psie, który jeździł koleją) i nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja uczestników oraz wspomaganie wychowawczej roli rodziny.

Film o psie, który jeździł koleją to familijny film przygodowy o niezwykłym owczarku Lampo, który podróżuował pociągami i stał się hitem Internetu. Lampo zaprzyjaźnił się z Zuzią, dziewczynką z problemami z sercem, której tata pracował na kolei. Film opowiadał o ich przyjaźni i przygodach.

Filmowa adaptacja książki różni się od literackiego zakończenia. Cała historia kończy się bowiem happy endem. Mimo wszystko, w kinie, prócz uśmiechu towarzyszyły zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom, łzy wzruszenia.

Dziecio film bardzo się podobał. Przedpołudnie to można zaliczyć do jak najbardziej udanych, podczas którego można było połączyć przyjemne z pożytecznym. Zgodnie bowiem z realizowanym projektem edukacyjmym ABC Empatii, temat ten jak najbardziej, kontekście edukacji włączającej poprzez historię chorej na serce dziewczynki, został poruszony.

E. Orpel

Utworzono: 09.10.2023