Mikołajki w klasach I-III

Utworzono dnia 06.12.2023

Przejęty i uśmiechnięty pakował Mikołaj prezenty,
pakował je pewnej nocy, aniołki wziął do pomocy.
Tu papiery, tam pudełka,
tutaj wstążki, tam skrzydełka.
Już gotowych paczek sześć, lecz Mikołaj przepadł gdzieś.
Może się za pudłem schował, może sam się zapakował,
może wplątał się w papiery - on i jego renifery...
Jestem, jestem za firanką, już wychodzę z niespodzianką.
Po co płacze, po co łzy. Mam tu dla Was paczki trzy.
Tyle paczek wkoło leży, Wam się także coś należy.

D. Gellner

Święty Mikołaju, Święty Mikołaju! Dzieci już czekają, gdzieś Ty, gdzie? - tymi słowami dzieci z klas Ia, II i III zainicjowały środowe spotkania mikołajkowe w swoich klasach. Mikołaj przygotował dla nich wiele niespodzianek. Klasa Ia udała się z wizytą do sklepu, by zrobić mikołajkowe zakupy. Wyjście to miało na celu doskonalenie umiejętności posługiwania się pieniędzmi ze względu na to, że dzieci realizują w swojej klasie projekty edukacyjne ABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów oraz Uniwersytet Dzieci w Klasie. Dzięki sympatycznej pani sprzedawczyni, pierwszoklasiści dowiedzieli się, m.in. czym są pieniądze, jak dawniej płacono za towary, czym jest cena, gdzie produkowane są pieniądze, jakie nominały monet i banknotów można wyróżnić. Mogły również samodzielnie zrobić zakupy, płacąc za nie. Wyjście łączyło zatem przyjemne z pożytecznym i naukę z zabawą. Za kasą stanęła nawet jedna z dziewczynek, wcielając się przez chwilę w rolę sprzedawczyni. Klasa II dekorowała pyszne pierniki, przygotowane przez rodziców, a Mikołaj obdarował ich świątecznymi kubkami z zawartością. Radośnie, twórczo i słodko było dzisiaj natomiast w klasie trzeciej. Najpierw dzieci dekorowały pierniczki lukrem i barwnymi posypkami. Potem były gofry z dżemem, bitą śmietaną i owocami. Na koniec otrzymały jeszcze prezenty od Mikołaja - świąteczne kubeczki i skarpetki oraz słodkości. Klasa III dziękuje Pani Magdalenie, Mamie Michasi, Pani  Agnieszce, Mamie Julki, Pani Annie, Mamie Gabrysi i Pani Kamili, Mamie Witka za wspaniałe przygotowanie mikołajek. Dziękujemy również Panu Sławkowi, Tacie Hani za piękną choinkę.

E. Orpel, A. Szkudlarek, M. Kaźmierczak

Utworzono: 17.12.2023