Już na wróżby przyszedł czas...

Utworzono dnia 30.11.2023

Świeca marszczy złoty nos
Z każdej strony kapie wosk.
Cienie tłoczą się co krok,
Już w pokoju straszny tłok!
Cienie tu i cienie tam –
Pewnie przyszły wróżyć nam.
Już się pchają na firanki
Cienie czarne wycinanki.
Już rozsiadły się na ścianach:
Czarny zamek, czarna brama.
I już skrzypią na tapecie
Czarne koła przy karecie.
Czarny paź przed bramą staje,
Czarną róże nam podaje.
Kto ją weźmie?
Ja czy ty?
Komu z nas się spełnią sny?
Nastrój świece – początek wróżb.

/Dorota Gellner/

Siadaj tutaj pośród nas, już na wróżby przyszedł czas - słowa te zachęcały uczniów klas I-III w czwartkowe przedpołudnie do podjęcia wspólnych działań. Oznaczało to, iż andrzejkowe zabawy czas zacząć. W tym dniu dzieci, m.in. poznały historię Andrzejek; tradycyjnie lały wosk; przekłuwając serca, wróżyły, jakie imiona będą mieli ich przyszli wybrankowie; układały buty, sprawdzając kto pierwszy wyjdzie za mąż / ożeni się oraz dowiadywali się, jaka przyszłość ich czeka. Co więcej, wszystkie grupy celebrowały ten dzień, zakładając na siebie różnorodne stroje, związane z andrzejkami. Nie zabrakło zatem czarodziejek i czarodziejów. Zabawy miały zarówno charakter interaktywny, jak i tradycyjny. Radości wszystkich nie było końca, a całą zabawę dzieci oceniły bardzo wysoko. Wszystkie wróżby brzmiały bardzo optymistycznie. Teraz tylko czekać, aż się spełnią.

Wszystkim Rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pomoc w zorganizowaniu zabaw andrzejkowych, a w szczegóności Pani Magdzie, mamie Kamila i Michalinki, za pyszne ciastka z wróżbą dla klas Ia i III serdecznie dziękujemy.

Ewelina Orpel, Joanna Dudkowiak, Anna Szkudlarek, Mariola Kaźmierczak

Utworzono: 30.11.2023