Jesteś moją bajką! Setna lekcja języka polskiego w klasie czwartej

Utworzono dnia 08.02.2024

We wtorek, 6 lutego, miał miejsce dalszy ciąg obchodów setnej lekcji języka polskiego w klasie czwartej. Po wizycie w kinie Helios, gdzie uczniowie obejrzeli całkiem nową Akademię Pana Kleksa, przyszedł czas na świętowanie w klasie. W ławkach nie zasiedli jednak tradycyjni uczniowie, lecz, m.in. Ambroży Kleks, szpak Mateusz, Kot w butach, Harry Potter, czy Hermiona, a nauczycielka języka polskiego przebrana była za Małą Mi.
Gościem specjalnym był pracownik Biblioteki Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu, Róża Pomiecińska-Żarnowska. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat lektury oraz tradycyjnej, jak i współczesnej wersji Akademii.... Motywem przewodnim stał się książkowy guzik, który wykorzystany był podczas wykonywania zadania interaktywnego, a także w zabawie z Ozobotami. Małe roboty, które zostały zaprogramowane przez uczniów, pomagały znaleźć zagubiony guzik, wędrując tak długo, aż dotarły do celu.
Na zakończenie wszyscy otrzymali od Pani Róży dyplom za udział w setnej lekcji języka polskiego z życzeniami, aby dalsze odkrywanie ciekawych opowieści zawartych w książkach, tajemnic naszego języka ojczystego oraz meandrów ortografii było nadal niezwykle interesujące, a od nauczycielki pamiątkowe lizaki-toppery.
Po wszystkim czekał na uczniów słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, m.in. z symbolicznymi tematycznymi topperami.
Zajęcia miały nie tylko charakter integracyjny, zarówno wśród uczniów, jak i w obszarze środowiska lokalnego. Ich cel stanowiło także wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów, z wykorzystaniem narzędzi opartych na sztucznej inteligencji.
Oby po latach, kiedy uczniowie zamkną już furtkę dziecięcych wspomnień, mogli powiedzieć, że język polski, chociaż trochę, był ich bajką.
Rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu zajęć, serdecznie dziękuję!

E. Orpel

Utworzono: 08.02.2024