Utworzono dnia 23.04.2024

Jak co roku w naszej szkole 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi!

Każda klasa wraz z wychowawcami i nauczycielami świętowała ten dzień i zastanawiała się w jakiej kondycji jest nasza Ziemia i co możemy dla niej zrobić? Było dziś mnóstwo aktywności w klasach I – III - pogadanki, zadania z kart pracy, praca przy tablicy multimedialnej, happening na temat naszej ukochanej Ziemi, wykonanie węża z plastikowych nakrętek jako przykład recyklingu. Poza tym 20 maja będziemy gościć Łosia Czystosia, który przeprowadzi w klasach I- III warsztaty ekologiczne.

Starsze klasy natomiast wybrały się w okolice szkoły, aby rozprawić się ze śmieciami, a w ogrodzie szkolnym posadziliśmy mnóstwo kwiatów, które będą nam umilać czas spędzony na dworze. Były też pogadanki, Wiktor z VII klasy przygotował prezentację, z którą można się zapoznać na holu. Uczyliśmy się też właściwej segregacji śmieci.

Mimo niesprzyjającej aury udało nam się zrobić dziś bardzo dużo dla naszej planety!

Wszystkim zaangażowanym uczniom i ich rodzicom, mam na myśli zakup kwiatów, serdecznie dziękuję.

Joanna Dudkowiak

Utworzono: 23.04.2024