Dzień Języków Obcych i Pierwszy Dzień Wiosny

Utworzono dnia 21.03.2024

Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny połączony z Dniem Języków Obcych. Z tej okazji został zorganizowany konkurs dla klas 4-8 na najlepiej przygotowaną prezentację danego kraju. Oceniane były prezentacje multimedialne, wystrój sali, ubiór uczniów oraz ich występ: USA -klasa 4, Wielka Brytania- klasa 5, Australia-klasa 6, Niemcy- klasa 7, Austria-klasa 8. Pierwsze miejsce zajęły dwie klasy: klasa 4 i klasa 5. Uczniowie klas 1-3 przygotowali plakaty: klasy 1a i 1b bohaterów bajek Disneya, klasa 2 i klasa 3 - kraje anglojęzyczne. Uczniowie klas 4-8 zaprezentowali: taniec kowbojów, taniec Aborygenów, piosenki G. Michaela – „Wake me up.., Cyril- „Stumbling in.”, zespołu Rammstein – „Sonne” oraz wspólny taniec do piosenki DJ Otzi-„Hey baby.” Głównym założeniem tego święta jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy a przede wszystkim propagowanie uczenia się języków obcych w różnej formie przez całe życie. Uczniowie mieli okazję pochwalić się swoimi talentami świetnie się przy tym bawiąc. Gratulujemy pełnego zaangażowania się uczniów, pomysłowości i dziękujemy za zabranie nas w podróż po świecie.

E. Matyjasz

Utworzono: 21.03.2024