Działania Szkolnego Koła Caritas

Utworzono dnia 06.11.2023

W ostatnim dniu października 2023r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z klasy VIII wraz z opiekunem Panią Anetą Stanisławską wybrali się na cmentarz parafialny w Blizanowie, aby posprzątać pomnik Grobu Nieznanego Żołnierza oraz sąsiadujących grobów. Młodzież zapaliła znicz i pomodliła się za dusze pochowanych tam żołnierzy.

W listopadzie rozpoczęliśmy też zbiórkę na rzecz osób będących w kryzysie bezdomności. Jeśli ktoś z Was chciałby przyłączyć się do akcji to prosimy o zapoznanie się z treścią plakatu zamieszczonego w galerii zdjęć. Wszystkie rzeczy, w podpisanych torbach, reklamówkach przynosimy przynosić do pokoju nauczycielskiego. Akcja trwa do końca listopada!!!

Poza tym wolontariusze Szkolnego Koła Caritas prowadzą kwestę w ramach Góry Grosza, jeśli ktoś chciałby się przyłączyć do akcji pomocy dzieciom mieszkającym w domach dziecka i rodzinach zastępczych prosimy o przynoszenie groszy, drobnych monet. Zbiórka odbywa się codziennie na przerwach obiadowych aż do końca lutego 2024 roku.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i wszystkim tym, którym nie jest obojętny los osób potrzebujących pomocy - nigdy się na Was nie zawiodłyśmy i tak pewnie będzie i tym razem.

Opiekunowie SKC:

Joanna Dudkowiak