CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Utworzono dnia 30.06.2023

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas I-III realizowali Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Projekt trwał od 3 października 2022 roku do 31 maja 2023 roku. Celem projektu było:

- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
- rozwijanie aktywności czytelniczej,
- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
- zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
- pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji,
- integracja zespołu klasowego,
- współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Projekt składał się z trzech modułów:
I MODUŁ - PODRÓŻE PO POLSCE
II MODUŁ - PODRÓŻE PO EUROPIE
III MODUŁ - PODRÓŻE PO ŚWIECIE

Do każdego z modułów nauczyciel wraz z uczestnikami projektu wybierał lektury, które były czytane przez nauczyciela lub samodzielnie przez uczniów. W realizacji kolejnych modułów uczniowie wykonywali co najmniej cztery zadania zalecane w przewodniku po projekcie. Nauczyciel realizujący projekt korzystał z własnych umiejętności i doświadczeń oraz pomysłów innych nauczycieli biorących udział w projekcie, poprzez wymianę wspólnych doświadczeń na grupie projektowej. Tegoroczna edycja PODRÓŻOWANIE PRZEZ CZYTANIE była świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, uczniowie pogłębiali wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji.

A. Szkudlarek

Utworzono: 06.07.2023