Czytać każdy może

Utworzono dnia 21.09.2023

Piękna Wando! Przybyliśmy tutaj w imieniu dzielnego księcia Rydygiera, który pokochał cię, słysząc o twej urodzie i mądrości. Książę przysyła ci bogate dary i prosi, byś została jego żoną. [...].

Historię o Wandzie, która nie chciała Niemca, usłyszeli dzisiaj uczniowie klasy czwartej podczas lekcji języka polskiego, na którą zaproszona została dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, Paulina Wróblewska. Dzieci dowiedziały się, jakie decyzje podjęła Wanda, a także miały okazję przekonać się, że miłości nie można kupić ani zdobyć siłą. Prócz tego, dzięki wielu ciekawym publikacjom, dowiedziały się również o małej ojczyźnie oraz o tym, że również w jej kręgu można spotkać wiele interesujących legend, wyjaśniających choćby pochodzenie nazw najbliższych nam miejscowości. Fragmenty tekstu czytali również sami uczniowie.

Następnie Pani Paulina Wróblewska udała się do klasy Ia, w której przeczytała wiersz Józefa Czechowicza Jesień. Odczytania fragmentu tekstu podjęła się również jedna z pierwszoklasistek.

Dzisiejsze spotkanie miało na celu połączenie zbliżających się obchodów Dnia Głośnego Czytania, jak również nawiązywało do nadchodzącej jesieni, przy okazji realizowanej podczas zajęć tematyki.

Ewelina Orpel

Utworzono: 26.09.2023