Co to znaczy inny?

Utworzono dnia 12.04.2024

Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
gdyby każdy miał to samo nikt nikomu nie byłby potrzebny

Dziękuję Ci że sprawiedliwość Twoja jest nierównością
to co mam i to czego nie mam
nawet to czego nie mam komu dać
zawsze jest komuś potrzebne
jest noc żeby był dzień
ciemno żeby świeciła gwiazda
jest ostatnie spotkanie i rozłąka pierwsza
modlimy się bo inni się nie modlą
wierzymy bo inni nie wierzą
umieramy za tych co nie chcą umierać
kochamy bo innym serce wychłódło
list przybliża bo inny oddala
nierówni potrzebują siebie
im najłatwiej zrozumieć że każdy jest dla wszystkich
i odczytywać całość

Jan Twardowski, Sprawiedliwość

W piątek, 29 marca 2024 r., w Akceleratorze Kultury w Kaliszu, odbyła się gala podsumowująca konkurs Co to znaczy inny?, w ramach projektu realizowanego przez kaliskie licealistki, wśród których jest m.in. abslowentka naszej szkoły, Hanna Szurek.

Konkurs ten miał na celu promocję mniejszości społecznych w środowisku młodzieży, propagowanie tolerancji; poznanie alternatywnych sposobów rozwijania pasji, a także umożliwienie zaprezentowania swoich talentów przez młodych twórców. Zadanie, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu, polegało na przedstawieniu własnej interpretacji bycia innym w formie pracy plastycznej lub tekstu literackiego.

Podczas dokonywania oceny prac wzięto pod uwagę następujace kryteria: zgodność pracy z tematem, walory estetyczne, oryginalność / innowacyjność, a także wartość merytoryczną prac plastycznych i literackich.

Aż piętnaścioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie, predstawiając ciekawe interpretacje inności poprzez czternaście prac plastycznych oraz jedną literacką.

Osoby obecne na gali, prócz odebrania nagród, mogły także obejrzeć spektakl w wykonaniu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, a także wziąć udział w kiermaszu rękodzieła, dzięki któremu wesprzeć można było fundację Misz Masz.

W piątek natomiast, 12 kwietnia, z rąk dyrektora szkoły, Ireneusza Pietrzaka, nagrody odebrali pozostali uczniowie, którzy nie mogli być obecni podczas gali podsumowującej. Na zakończenie spotkania wszyscy stanęli do wspólnej fotografii.

Obdarowani szczęśliwcy z klas I-III to:
- I miejsce: Iga Rosiak (klasa IA),
- II miejsce: Jan Kraszkiewicz (klasa II),
- III miejsce: Maja Radajak (klasa III).
Wyróżnieni zostali: Antoni Nowak, Ignacy Podogrodzki (klasa IA) oraz Milena Nawrocka (klasa III).
Udział wzięli także: Grzegorz Malęgowski (klasa IB), Kacper Grygiel (klasa II), Lena Musielska, Hanna Kaczała oraz Julia Barzant (klasa III).
Z klas IV-VIII natomiast to:
- I miejsce: Natalia Stawicka (klasa IV),
- II miejsce: Lena Nawrocka (klasa V).
Wyróżnienia otrzymały natomiast: Zuzanna Dobosz (klasa IV) oraz Amelia Grygiel (klasa VI).

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!

Ewelina Orpel

Utworzono: 12.04.2024