Alfik Humanistyczny - 4 i 8 miejsce w województwie

Utworzono dnia 08.02.2024

14 grudnia 2023 r. odbyła się XXVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Jego celem jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W obecnej edycji startowało 7,6 tysiąca uczestników, wśród których wyłoniono 86 laureatów. W Alfiku udział wzięło również dziesięcioro śmiałków z naszej szkoły, krórym dzisiaj dyrektor, Ireneusz Pietrzak, wręczył dyplomy uznania.

Nagrodzeni uczniowie, którzy otrzymali dyplomy laureata za uzyskanie bardzo dobrego wyniku to: Michał Furmaniak (klasa V) - czwarte miejsce w województwie oraz Szymon Fabisiak (klasa IV) - ósme miejsce w województwie. Dyplom za najlepszy wynik, wśród trojga uczniów klasy szóstej, biorących udział w konkursie, otrzymał natomiast Kuba Jankowiak. Pozostali konkursowicze odebrali dyplomy uczestnictwa.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Utworzono: 08.02.2024