Aktualności, strona 2 z 15

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Utworzono: 21.03.2024

W dniu, 15.03.2024r. w Zespole Szkół w Jankowie Pierwszym odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Dzień Języków Obcych i Pierwszy Dzień Wiosny

Utworzono: 21.03.2024

Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny połączony z Dniem Języków Obcych. Z tej okazji został zorganizowany konkurs dla klas 4-8 na najlepiej przygotowaną prezentację danego kraju.

Utworzono: 12.03.2024

Uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach podjętej inicjatywy, zrealizowały projekt edukacyjny oraz wzięły udział w zajęciach z bibliotekarką, Różą Pomiecińską-Żarnowską, pracownikiem Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu.

Wyniki rekrutacji do przedszkola

Utworzono: 29.02.2024

Dyrektor Zespołu Szkolni-Przedszkolnego w Blizanowie Drugim informuje, że wszystkie wnioski złożone do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Blizanowie Drugim na rok szkolny 2024/2025 zostały rozpatrzone pozytywnie.

Ireneusz Pietrzak

Chłopcy mistrzami powiatu kaliskiego w piłce siatkowej

Utworzono: 28.02.2024

W dzisiejszym turnieju, który odbył się w Kokaninie nasi reprezentanci wygrali wszystkie mecze, tracąc w nich tylko jednego seta!

Alfik Humanistyczny - 4 i 8 miejsce w województwie

Utworzono: 08.02.2024

14 grudnia 2023 r. odbyła się XXVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Jego celem jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W obecnej edycji startowało 7,6 tysiąca uczestników, wśród których wyłoniono 86 laureatów. W Alfiku udział wzięło również dziesięcioro śmiałków z naszej szkoły, krórym dzisiaj dyrektor, Ireneusz Pietrzak, wręczył dyplomy uznania.

Jesteś moją bajką! Setna lekcja języka polskiego w klasie czwartej

Utworzono: 08.02.2024

We wtorek, 6 lutego, miał miejsce dalszy ciąg obchodów setnej lekcji języka polskiego w klasie czwartej. Po wizycie w kinie Helios, gdzie uczniowie obejrzeli całkiem nową Akademię Pana Kleksa, przyszedł czas na świętowanie w klasie. W ławkach nie zasiedli jednak tradycyjni uczniowie, lecz, m.in. Ambroży Kleks, szpak Mateusz, Kot w butach, Harry Potter, czy Hermiona, a nauczycielka języka polskiego przebrana była za Małą Mi. Gościem specjalnym był pracownik Biblioteki Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu, Róża Pomiecińska-Żarnowska.

Witajcie w naszej bajce...

Utworzono: 31.01.2024

Witajcie w naszej bajce... Całkiem nowej bajce... Usłyszeli w środowe przedpołudnie uczniowie klas Ia, Ib, IV i VI, którzy, wraz z wychowawcami, wybrali się do kina Helios w Galerii Amber, by wspólnie obejrzeć projekcję filmu Akademia Pana Kleksa, w reżyserii Macieja Kawulskiego.

Herbatka dla Babci i Dziadka - uroczystość w klasach Ia i II

Utworzono: 23.01.2024

Poniedziałkowe oraz wtorkowe przedpołudnie, 22 i 23 stycznia 2024 r., nabrało w naszej szkole szczególnego charakteru. Wszystko to za sprawą herbatki (i kawki), przy której mogły usiąść Babcie, a wraz z nimi Dziadkowie wnucząt z klas Ia oraz II. Jak co roku, nie zabrakło życzeń wypowiedzianych przez dzieci poprzez słowo, piosenkę, gest i taniec. Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości, realizowanej przez MEiN we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mającej na celu budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM, wykorzystujących technologię: zestaw nagłośnieniowy, kolumny, statywy.

Spotkania wigilijne

Utworzono: 22.12.2023

Choć Wigilia Bożego Narodzenia przypada 24 grudnia, już 22 grudnia 2023 r., do świątecznych stołów zasiedli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.